Rozlúčka s letom

Zugspitze

V polke augusta som sa bol prejsť na najvyšší vrchol Nemecka – Zugspitze (2962m).Auto som zaparkoval pri Eibseeseilbahn (parkovné 3,5 EUR/deň). Výstup začal u jazera Eibsee v nadmorskej výške približne 1000m. Po trase 821 začiatkom zvážnicou v lese. Neskôr trasa prechádza buď v lese serpentínkami popri zjazdovke alebo priamo zjazdovkou do nadmorskej výšky 1500m. Tu sa už začína kamenistý chodník vedúci až ku chate Wr.Neustädter Hūtte (2209). Cesta mi trvala 2 h. Na chate robia fajnú kávičku, ku ktorej si dám 2 cigaretky a pokračujem na vrchol ľahkou ferratou. Na vrchole som za hodinku, posledných pár minút idem v slabom daždi. Dve hodiny čakám na stanici v reštaurácii, než prejde búrka a potom vychádzam na vrchol, ktorý je asi 3 minúty od terasy. Cestu nadol absolvujem tou istou trasou za 2 ¼ hodiny. Nakoniec ešte vegetím u jazera, ktoré by bolo hriechom v letnom období obísť.

serak-leto-zug-featur

Septembrové Tatry

Začiatok septembra trávim v Tatrách. S Tygrom absolvujeme výlet na Gerlachovský štít. Začali sme v T.Polianke, cez Sliezsky dom pokračovali Gypsyho „ferratou“ na Tatmajerove sedlo – Gerlach. Z vrcholu Gerlachu hrebeňom Martinovky cez Poľský hrebeň na Zbojnícku chatu za 4 hodiny. Túru sme zakončili v Starom Smokovci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O pár dní nato sme absolvovali s Feťom a mojím psom Herom výstup na Vysokú cez Zlomiskovú dolinu. Z vrcholu sme šli cez Štrbinu za Kohútikom na Chatu pod Rysmi a ukončili to na Štrbskom Plese.

DCIM100GOPRO

10.septembra sme vyliezli s Jurom Staškom cesty: Čerešňový pilier 5+ na Širokej veži; Ostrie JZ piliera 5 na Ostrom štíte; Ľavý pilier 3,4 na Streleckej veži

serak-leto-siroka

11.septembra s Jurom a Feťom – vyzeralo to tak na SV orientáciu Východnej Vysokej. Zaujala ma štítová stena. Vyliezť sa nám podarila cesta obtiažnosti okolo 6-. V prvých 3 dĺžkach sa jednalo o platňové lezenie tak okolo 3 stupňa, max. 4-. Pod štítovou stenou v ľavej časti sa nachádza trávnatá polica. Zaujímal nás výrazný komín v stene. Začína sa peknou špárou v spomínanej 6 mínuskovej obtiažnosti. Ďalšia dĺžka už zvoľňuje a lezie sa okolo 4+ max.5-obtiažnosti. Dĺžka končí vlezením do ľahkého 3kového žľabu, kde na jeho vrchole sa zaštanduje a ďalej pokračuje 2kovým terénom v topánkach. Na vrchol to odtiaľ trvá približne 15 minút. Cesta má 5 dĺžok + asi ešte 100 výškových metrov na vrchol. Dĺžka výstupu 3 1/4h na vrchol (v trojke).

serak-leto-vych-vysoka

16.9. sme vyliezli s Mirom a Feťom cestu Direttissima 6+ na Pavúkovej veži v Malom Kežmaráku. Cesta nám zabrala namiesto písaných 5 hodín 8,5 hodiny v trojke. Zostúpili sme Nemeckým rebríkom.

serak-leto-pavuk

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *