Alpy – júl 2016

14-21. júl sme strávili s Jurom a Rišom vo Švajčiarsku – oblasť Zermattu a v Rakúsku – oblasť Hochkönigu. Cestou nás sprevádzalo upršané počasie, ale keď sme dorazili do Randy, krásne sa vyčasilo, čo nám zostalo po celý výjazd. Do Randy sme docestovali v piatok poobede. Ráno nás čakalo 4 hodinové stúpanie na chatu Rothornhütte nachádzajúcu sa vo výške 3200m. Bivakujeme nad chatou. Ďalší deň sme absolvovali výlet na Wellenkuppe (3903) a ďalej po hrebeni na Obergabelhorn (4063). Na vrchol sa nám nepodarilo výjsť. Bez lana nás zastavuje posledný najťažší úsek možno 50…60 výškových metrov pod vrcholom, kedy bolo potrebné preliezť asi 5kové miesto na spoďobočáky a dole pod vami rovno zo 200m kolmá stena. Asi 3x naliezam, ale s M11kami po hladkej skale to radsej otáčam, nepotrebujem zhučať.

2016_serak_alpy_1

Ďalší deň nás čakal Zinalrothorn (4221), pekný kopec, ktorého vrchol je zakončený „skalnou pyramídou“. Pôvodný plán cez Trifthorn a po hrebeni na Zinalrothorn meníme za normálku. Na chatu sa nám podarilo dôjsť v relatívne dobrom čase, tak sme náš výlet po Švajčiarsku ukončili poobede v Zermatte. Obidva kopce predstavovali VHTčko v III+kovom teréne. Počasie nám vyšlo nadmieru, takže nebolo čo riešiť. Pôvodne sme mali plán prejst z Zinalrothornu na Weisshorn (4506), ale od tohto plánu sme nakoniec ustúpili, malo sa jednať o dvojdňové lezenie po trebeni v IVkovom až Vkovom teréne.

2016_serak_alpy_2

Prespíme v Rande a na ďalší deň valíme smer Rakúsko, Dienten am Hochkönig. Je tu fajné parkovisko aj s vodou, free. Ráno sme prešli pod ferattu Königsjodler, čo nám zabralo asi 1 1/4h. Na vrchole Hochkönigu sme asi po 3 1/2h. Následne nás čakal krutý zostup cez suť. Prespíme a ráno sa stavíme ešte opláchnuť sa na Mondsee.

2016_serak_alpy_3

Krátka galéria :

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *