Augustový BORdering

Augustový bouldering sa pomaly stáva príjemnou tradíciou a po úspešnom minuloročnom ročníku sme aj tento rok našli útočisko pred letným počasím v tieni majestátnych smrekov v lesoch na Česko-Poľskom pomedzí. Telesné schránky sme na 2 noci uložili v “osvedčenom” kempe Kamenec, kde zastal čas a atmosféra z doby, keď na žrdiach viala červená zástava, sa tu zachovala do dnešných čias. Trošku sme museli obmeniť zostavu, tradičné Bednice a Palice tentokrát doplnili Kačiaci a Bugi so Zuzkou.

bordering5

Sobotu sme začali v sektore Monstrum, aby sme sa rozliezli v ľahších bouldroch na kameni “Sedmiboj”. Zamestnal nás len na krátko a pomerne rýchlo sme sa presunuli na susednú Mucholapku, kde si už každý našiel ten svoj projekt. Najpopulárnejším najmä u ženskej časti výpravy bol “Mušák Tse-Tse” [6C], ktorý aj napriek značnej pozornosti zostal bez prelezu, silnejšiu časť zase zaujal Muší Traverz [7A+], bohužiaľ s rovnakým výsledkom. Ja som bol v oboch márny a radšej som si popreliezal ľahšie bouldre v okolí: “Moucha Na Skle” [6B+], “Muší Výlet” [6A+] a “Mentálně Narušená Moucha” [5C+]. Posledný menovaný zaujal aj dievčence, ktoré si na ňom spravili chuť po sklamaní v Tse-Tse a pridali si k tomu aj “Dionaea Muscipul” [6A]. Kačka potom ešte vytrvalo drala kožu v Mouche na Skle, škoda, že neúspešne a keď ju to konečne omrzelo, pobrali sme sa do sektoru Hollywood.

bordering2

Na krátko nás zaujal kameň “Posed”, kde sa liezol najmä ľahký “Hon na Jelena” [5A] a Lovecký Speciál [5A]. Ja som pridal aj fajnový variant k druhému menovanému Lovecký Speciál Var. [6A] a následne sme zbehli späť do Monstra ku “Kontejnéru”. Tu sa už väčšina dorazila v pekných líniach nižšej obtiažnosti “Skládka” [5B] alebo “Álej” [5C]. Mne sa zadarilo preliezť aj trochu ťažšie veci, “Ruská Ruleta” [6B+], “Reciklace” [6A] a z druhej strany “Fitnes” [6B]. Cestou k autu sme sa pristavili pri “Kostce”, Palinko dal zopár pokusov do “Mega Skok na Kostce” [7A+], aby si overil, či nepodrástol a ja som dal vlažný pokus bez úspechu do nádhernej hrany “Lichá” [6A+]. Na susednom kameni operoval Bugi, ktorý si organizoval väčšinu boulderingu individuálne, ale ku koncu mu začalo byť smutno a tak zlomil mužskú časť posádky na devastačnú session trvajúcu do zotmenia na kameni “Poemex”. Ja som dodral posledné zvyšky kože v ľahších bouldroch “Latex” [6B], “Smekáček” [6A+], “Ferox” [6A] a “Complex” [6A+], Bugi po pár pokusoch poslal svoj projekt “Climax” [7A] a Pali si, po neúspechu v rovnakom bouldri, napravil náladu aspoň variantom “Durex” [6C].

bordering-1

Nedeľa, ako už býva zvykom, začala pesimistickým pohľadom na zodraté ruky, nasledovaným zbožným prianím : “Snáď to nejako pôjde”. Kde sme včerajší deň ukončili, tam sme nasledujúci začali. Poemex sa javil dievčencom vľúdne a vhodným k rozlezu. Celkom ľahko si preliezli “Latex” [6B] a Klídeček [5B], aby sa následne potrápili v bouldri “Smekáček” [6A+]. Pali naďalej bezúspešne búšil do Climaxu a Bugi si rozrobil nový projekt na ďaľšie návštevy. Keď už nebolo čo liezť, vrátili sme sa ku Kostce. Ja som sa povenoval restu z predchádzajúceho dňa “Lichá” [6A+] a Pali sa obul do “Black Jack” [7A], škoda, že zostal bez prelezu. Na úplný záver sme si ešte odbehli na pol hoďku na “Monstrum”, kde sme tréningovo preliezli všetky previsnuté linky v ľavej časti, aby sme sa domov vrátili, tak ako sa patrí, totálne zničení.

bordering4

Sprievodca na bouldering.cz.

Ajči:

Latex [6B] Poemex
Dionaea Muscipul [6A] Mucholapka
Mentálně Narušená Moucha [5C+] Mucholapka
Álej [5C] Kontejnér
Klídeček [5B] Poemex
Skládka [5B] Kontejnér
Pán Much [5B] Mucholapka
Lovecký Speciál [5A] Posed
Hon Na Jelena [5A] Posed
Výška [4] Sedmiboj
Běh Na 100m [4] Sedmiboj

Maťči:

Moucha Na Skle [6B+] Mucholapka
Ruská Ruleta [6B+] Kontejnér
Fitnes [6B] Kontejnér
Běh Na 100m SD [6B] Sedmiboj
Latex [6B] Poemex
Smekáček [6A+] Poemex
Lichá [6A+] Kostka
Muší Výlet [6A+] Mucholapka
Complex [6A+] Poemex
Ferox [6A] Poemex
Reciklace [6A] Kontejnér
Lovecký Speciál Var. [6A] Posed
Mentálně Narušená Moucha [5C+] Mucholapka
Álej [5C] Kontejnér
Klídeček [5B] Poemex
Pán Much [5B] Mucholapka
Skládka [5B] Kontejnér
Lovecký Speciál [5A] Posed
Výška [4] Sedmiboj
Běh Na 100m [4] Sedmiboj

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *