Ako Blatíčko a Kašička pytel v Hohewande zvesili

Známa dvojka B&K sa o cestu Betty und Paul pokúšala už dávnejšie, vtedy ale vraj neuspeli kvôli počasiu. Či už je to pravda alebo nie, sa dnes nedozvieme, každopádne sa rozhodli jedno pekné jarné ráno s tým niečo spraviť. Cesta sa nachádza v Hohewande, kúsok za Viedňou, má 5 dĺžok a približne 150 metrov. Obťiažnosť cesty určuje posledná dĺžka za 6, zvyšné sú ľahšie a domnievate sa správne, ak si myslíte, že práve preto ich zlákala.

Naša dvojica má šťastie a napriek tomu, že je víkend a celkom dobré počasie, cesta zíva prázdnotou a hlasy lezcov sa ozývajú len z okolitých línií. Prvé tri dĺžky poznajú dôverne a aj keď ich vtedy celkom vytrápili, dnes sú o mnoho silnejší a veria si. V podstate je cesta pod ich úroveň a keby v nej nemali pytel, ani by ju nešli. Joj, keby len tušili ako strašne sa mýlia. Prvá dĺžka a kúto-komín, ktorý nepríjemne otváral pred pár rokmi, robí to isté aj dnes. No nič, vyliezli ho vtedy, musia ho vyliezť aj teraz. “Uf, ale nebolo to zadarmo.” Začiatok druhej dĺžky a jedovatý traverz po lištách. “Ha, teraz na takých zhybujeme, to budú pre nás madlá … och, tak asi nie, ale hlavne že sme to nejako prebili.” Aspoň že špárka za tým je chytovatá. Tretia dĺžka do počtu a už Blatíčko čaká na Kašičku v štande zo stromu. Minúta prešla, päť, desať a na lane ani pohyb. Všetko našťastie rieši mobil a už sú zase ako jedno telo, jedna duša.

Ajči na prvom štande

Rozľahlá plošinka a za ňou čaká druhá polovica cesty. Troška zmätku, predsa len tu začína asi 10 ďalších ciest, nakoniec však rozlúsknu aj tento boulder. Sprichst du gern ? Drolivý úvod a vzdušný štand. Konečne sa cítia ako v domácom prostredí a užívajú si lezenie. Čaká ich posledná dĺžka a Blatíčko ide na vec. Najskôr valí k stromu, cestou zhodí kameň, našťastie ním nikoho nezasiahne, zaistí sa o konár a nabehne do krásnej platničky. Zazubí, namádžuje a doklepne cestu šotolinkou. Kašička to má viac na hrane, s odretými ušami sa ale zadarí aj jej. Šťastné zvítanie na kopci a už si rozradostnená dvojica otvára pivo, aby si spolu vychutnali ten opojný pocit, keď chladný mok zahasí smäd po peknom športovom výkone.

Zaslúžené pivko na vrchole

Na toto dobrodružstvo potrebujete, jednoduché lano, 12 expresiek, prilbu. Na šestku pomerne ťažké kroky, aj v ľahších dĺžkach.

Betty & Paul (6), Hohe Wand, cca 150 metrov (5, 5+, 5-, 5-, 6)
Pozitíva: pekné lezenie; dobrá skala; odistené; cesta vedie na vrchol; krátky prístup
Negatíva: krátka, plošina v strede

(c) 2019 Maťči & Ajči

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *