Nie tak obyčajný lezecký víkend

Svadobný víkend pre nás začal už v piatok, keď sme to v práci moc nehrotili a o pol tretej dali zelenú Kršlenici (foto). Krátky prestup v Jablonovom, kde sme pribrali Palice do tímu a zanedlho už stúpali pod najlepšiu vápencovú platňu v širokom okolí. Začali sme tradične Sokolíkom, následne sme sa nanominovali do Pytlíka a ja som trilógiu zavŕšil Neznámym sokolíkom nech to mám komplet. Ajči potom poskúšala Všetko čo mám rád na hornom a celkom úspešne. Vyzerá to, že kandidát na tohtoročný projekt je jasný, zostáva len dúfať, že sa na Kršlenicu ešte dostaneme. Ja som na záver opáčil Sveťa po 2 rokoch a zdal sa mi akýsi ťažší, a zjavne bude tiež vyžadovať pilnú prípravu.

2014_06_krska

Sobota bola slávnostná – patrila svadbe a jej priebeh bol, ako to už na svadbách býva, priamočiary. Doobeda sme doladili posledné detaily, v Bystrici sme dali ľahší obed a tešili sa na poobedie. Okolo tretej sa už začali v Tajove objavovať prvé známe tváre, dokonca sa na námestí mihli aj legendy. Po omši v miestnom kostolíku si Bebe a Bibi povedali svoje áno, nasledovalo fotenie v parčíku a pomalý presun ku Greškovcom. Po prípitku a večeri začal voľný program, ktorý bol viac-menej jasný: pivo, pivo, vodka, tanec, pivo, vodka – pre každého v rôznom poradí, množstve a kombinácii.

2014_06_Tajov

Plán na nedeľu bol pre istotu otvorený, ale tajne sme dúfali, že pôjdeme pozrieť na Jelenec (foto). Optimistický čas odchodu 10:00 z Tajova nám síce nevyšiel, ale nakoniec sme pred obedom predsa len zdvihli kotvy. Liezlo sa to čo dovolil aktuálny psychický a fyzický stav – pre mňa s Ajči to znamenalo TR. Forma nebola stopercentná a výkony tomu odpovedali. Slepcova kniha na rozlez nebola najlepšia voľba, o Kraťasovi som počul ako o ľahkej 7-, ale moc som sa s tým nestotožnil, Žužu bola asi najleziteľnejšia, ale na 7- mala dosť krutý boulder pri druhej preske a Melmak za 6+ asi tak skoro liezť nepôjdem. Veľká vďaka patrí spriazneným klubom HK Tongba (Maťovi) a HK Cvakni (Palicovi), že nám natiahli cesty a my sme nezostali pod skalami v úlohách štatistov.

2014_06_Jelenec

Mladomanželom želám veľa šťastia na spoločnej ceste životom a nech im to lezie.

You may also like...

1 Response

  1. 22 March, 2015

    […] by stálo za zmienku. Druhý krát za rok sme dali v júni Jelenec, ako sa očakávalo po sobotnej svadbe a rannej grcke sa veľké výkony nekonali. Koncom júna sme si zobrali voľno v piatok, nech máme […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *