Category: Vysoké Tatry

0

Puškášom na Čierny štít

Puškášove cesty v Tatrách patria medzi klasiky a inak tomu ani nie je v prípade južnej steny Čierneho štítu. Pekné a vyrovnané lezenie, pevná skala a slnečná orientácia sú zárukou príjemne stráveného dňa. Na pohode pridávajú aj vyborhákované štandy a možnosť udrieť do cesty z Chaty pri Zelenom plese, ktorá o trochu skráti prístup.

0

Rozlúčka s letom

V polke augusta som sa bol prejsť na najvyšší vrchol Nemecka – Zugspitze a začiatok septembra som zase trávil na domácej pôde v Tatrách. Takto to tam vyzeralo…

0

Leto v Tatroch

Krátky report z letného pôsobenia v našich tatranských skalkách. Bola pohodička, trochu sa liezlo, skrátka tak ako má byť.

0

Letné Tatry

V júli sme sa s Rišom vybrali do Mlynickej doliny, kde sme si pre nestabilné počasie vybrali za cieľ lezenie na Stene na Veži pod Skokom – orientácia na Západ. Jednalo sa o jeden z teplých júlových víkendov a tak som sa rozhodol, že sa budeme tieniť, aspoň čo to dá.

1

Rumanov štít: Kútmi na SZ vrchol

Línia začína z rampy pod štítovou stenou dva metre vľavo od jaskynky. Prvá dĺžka ide strmým kútom, ktorý je ukončený previsom. Ďalej mierne vľavo do výrazného obrovského kúta a ďalej do kotla medzi vrcholmi. Odtiaľ doprava jednu dĺžku platňou vpravo od komína a ďalej doprava platňovitým kútom priamo na SZ vrchol.

0

Víkend s Puškášom (Vysoké Tatry)

Leto pomaly za nami, prázdniny sa skončili a my sme opäť nikde neboli. Našťastie predpoveď počasia na prvý septembrový víkend vyzerá luxusne a my môžeme skúsiť dobehnúť zameškané. Narýchlo zháňame ubytovanie v penzióne Zorka a už v piatok ráno valíme do Tatranskej Lomnice. Času málo, ciele veľké, lanovka by nám mala pomôcť to všetko postíhať.

0

Štáflovka na Voliu vežu

Po čase sa mi zacnelo po Tatrách a tak ani povinnosti, ktoré mi zabránili zdržať sa dlhšie ma neodradili od rýchlej jednodňovej návštevy. Gorazda som nemusel dlho prehovárať a tak sme v piatok o druhej vyrazili smer Štrbské Pleso. Za cieľ sme si vybrali peknú a nenáročnú Štáflovku na Voliu vežu.