Category: Turistika

Dva krát Šturec alebo s batohom okolo Bystrice

Vždy keď si otvorím turistickú mapu Slovenska, podvedome mi zrak zablúdi najskôr na miesta, ktoré som ešte nenavštívil. Väčšina z nich sa nachádza na opačnom konci krajiny ako sa momentálne… Read more »

Hrebeňovka Veporských vrchov

V piatok podvečer parkujeme v sedle Zbojská medzi Pohronskou Polhorou a Tisovcom, plánujeme prespať vo vyhlásenom salaši Zbojská. Prekvapuje nás správa, že všetko ubytovanie majú obsadé, ale našťastie nám ponúkajú… Read more »

Slavkovský štít (Vysoké Tatry)

Slavkovský štít nefiguroval v našom zozname kopcov, na ktoré chceme vystúpiť na popredných miestach a preto nebola náhoda, že z turisticky dostupných vrcholov v Tatrách nám ostal ako posledný. To, že sme si nikdy na tento štít nespomenuli, keď sme plánovali výlet v Tatrách, nebolo spôsobené tým, že nás niečím odrádzal alebo odpudzoval, skôr tým, že svojou polohou na začiatku hrebeňa sa nám paradoxne stratil z obzoru. Túto zimu sme s Ajči zavítali kvôli lyžovačke do Vysokých Tatier a tak konečne došlo aj na túto dominantu Veľkej Studenej doliny – aj keď trochu nečakane.